Телефон:  (098) 684 77 94    e-mail: babakytsya.shop@gmail.com

  Блог баби Куці Добірка цікавих матеріалів про мальовничі куточки, які варто побачити та про події, які хочеться відвідати, корисні поради які можна використати та деякі цікавинки що варто запам'ятати.

  Сортування сміття у приватних будинках, або куди дівати сміття у селі.

  28.03.2017

  Міські мешканці за певну плату отримують послугу вивезення сміття. Більшість з них ніколи сміття не сортує і взагалі цим не переймається.

 У селах сміття не вивозять, кожен утилізує відходи самотужки. Сільський мешканець так само зазвичай не переймається що робити з непотребом і викидає його у найближчу яму-яр-канаву, десь у ліску. До нього приєднуються сусіди і маленька купка брухту перетворюється на сміттєзвалище. Також є і свідомі мешканці (нажаль у меншості) які дбають про довкілля. Баба Куця відносить себе виключно до другої групи і поділиться з вами своєю методикою сортування та утилізації сміття у приватних будинках.  Перш за все, сортувати сміття можуть всі! Основна відмовка це лінощі, панове. Якщо ви не можете посортувати сміття на 2-3 категорії то баба Куця, наприклад, сортує за 7 категоріями (органіка, папір, скло, металобрухт, батарейки, пластик, целофан). І ніяких проблем у неї з цим не виникає, бо це діло звички і виховання.

  Перша категорія - органічні відходи. Простіше кажучи відходи з продуктів харчування, залишки їжі. Органічні відходи які не придатні для подальшого сортування складаються у відро і при заповнені викидаються на компостну купу.
Компостна купа робиться десь на ділянці невеликого розміру (наприклад 2мх1м) і обкопується з усіх сторін невелеичкою трашнейкою, куди стікають з дощем і водою корисна рідина. Органічні відходи рівномірно розкидають по площині купи. Компостна купа формується пошарово: шар органічних відходів, шар землі (для кращого перегнивання відходів і щоб позбутися неприємного запаху), знову відходи… і так далі. Рекомендуємо класти не більше 6-8 шарів. Також на цю купу зноситься бур’ян з городу після прополки грядок. Бур’ян ніколи не варто спалювати - бо це органічні добрива. На осінь кладемо останній шар землі та залишаємо цю купу аж до весни. Весною можна на ній посадити кабачки чи гарбузи (щоб не пустувала земля). За цей час (зима-весна-літо-осінь) все перегниє і у вас буде чудове поживне добриво для вашого городу чи квітника.  Друга категорія - органічні відходи для свійських тварин. Це лушпиння картоплі, буряка, моркви, хліб, яєчна шкарлупа та ін. Все це вариться або сушиться. Якщо у вас немає свійських тварин можете віднести ці відходи до першої категорії.  Третя категорія - макулатура (папір, картон та інша целюлоза). Вона також складається окремо і потім використовується щоб розтопити піч. Якщо у вас немає печі складайте папір обов'язково - макулатура здається в багатьох пунктах.   

  papir

   

  Четверта категорія - бите скло та металобрухт - арматури для бетонних доріжок та іншого некапітального будівництва.

   

  glass

   

  П’ята категорія - цінний металобрухт та батарейки - складаються окремо для здачі у пункти. Вже дуже давно баба Куця купила собі акумулятори та зарядку - це зекономить ваші кошти та нерви, адже сільські крамнички на батарейки не дуже щедрі.   

  metal1

   

  Шоста категорія - пластикові пляшки. Баба Куця вже дуже і дуже давно не купляє газовану солодку воду. Вона вважає це рідкісною гидотою шкідливою для здоров’я. Пластикові пляшки збирають в основному родичі  та знайомі. Вони сортуються так само - миються і складаються. Потім використовуються для зберігання чудового шампанського з бузини (баба Куця може поділитися рецептом, кому цікаво) у погребі. 
Ще є допоки невирішена проблема з пляшками з під олії.

   

  plastic2 

   

  Сьома категорія - целофанові кульки. То якесь зло. Направду кажучи вони як реп'яхи чіпляються скрізь до баби Куці та селяться в її хаті. Якщо великі кульки знайшли заміну у вигляді тканинних торбочок, то одноразові маленькі кульки ще досі є у баби Куці, хоч вона і використовує їх багато разів…Поки у планах нашити більше мішечків з тканини.  Тож, як бачите, баба Куця сортує сміття з легкістю. Головне звичка і любов до природи. Сортуйте власне сміття, а головне підходьте з розумом до того що ви купуєте, думайте перед тим як тягнути щось з полиці супермаркету як ви потім будете утилізувати упаковку. Не будьте байдужими.

  Постери з корисною інформацією про сортування сміття. http://shop.nowaste.com.ua/product/poster-pro-papir/

  Більше інформації про сортування сміття тут: http://nowaste.com.ua/yak-sortuvati/  Повернутися до списку статей

  f banneri banner

  online banner

  Майстер-клас з гончарсва Крамниця баби Куці

  rushnyk 2017 banner  © 2017 www.babakytsya.com.ua Розробка сайту: студія Gloris